Platforma publikacji danych z eksperymentów inżynierii genetycznej roślin

System Brassica Information Portal (BIP) powstał we współpracy z laboratorium Earlham Institute z Wielkiej Brytanii. Został stworzony z myślą o naukowcach prowadzących badania nad związkami pomiędzy genotypem a fenotypem (cechami fizycznymi) roślin. Zadaniem systemu jest umożliwienie sprawnej i pełnej publikacji, oraz wymiany wyników eksperymentów przeprowadzanych na roślinach z rodzaju Brassica.

Poza dedykowaną nowoczesną stylistyką graficzną, stworzona została warstwa zaawansowanej prezentacji tabelarycznych wyników badań z umożliwiniem sprawnego filtrowania i przeszukiwania zawartości systemu. Aby umożliwić zarejestrowanym użytkownikom publikację własnych zbiorów danych wprowadziliśmy zaawansowane procedury wczytywania danych do systemu. Zaawansowany interfejs programistyczny (API) pozwala korzystać z wymienionych funkcji systemu również w sposób zautomatyzowany.

System BIP jest dostępny publicznie w domenie Earlham Institute pod adresem bip.earlham.ac.uk. Aby móc zapisywać w systemie własne dane należy zarejestrować się za pośrednictwem serwisu ORCiD.