Chciałbym pogratulować załodze Spectrum świetnej integracji nowych, zaawansowanych elementów w obrębie naszego starego sklepu internetowego. Dzięki temu pracownicy Wydawnictwa uzyskali nowe możliwości publikacji e-booków bez konieczności nauki obsługi nieznanej, nowej technologii. To z kolei pozwoliło wdrożyć nam nowoczesną usługę (jedną z pierwszych takich w Polsce) niemalże "z marszu" - po zaledwie jednym dniu roboczym niedostępności witryny. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z zespołem Spectrum przy kolejnych już wspólnych projektach.

Piotr Paliwoda, redaktor naczelny TAiWPN UNIVERSITAS

Dystrybucja książek i innych publikacji elektronicznych

Celem projektu było umożliwienie Towarzystwu Autorów i Wydawców Prac Naukowych UNIVERSITAS rozszerzenie działalności wydawniczej o dystrybucję elektronicznych wersji książek. W chwili przystąpienia do realizacji projektu Wydawnictwo dysponowało własnym sklepem internetowym, który nie był przystosowany do sprzedaży tego rodzaju książek. Życzeniem Klienta była rozbudowa istniejącego sklepu o system dystrybucji publikacji elektronicznych.

W ramach projektu nasz zespół przeprowadził analizę zastanych rozwiązań, po czym zaprojektował i wdrożył mechanizmy, które pozwoliły na dystrybucję książek elektronicznych. Stworzony przez nas moduł Virtual Bookshelf (ViBS) został w pełni zintegrowany z istniejącym sklepem (z zastosowaniem mechanizmu mashups), dzięki czemu pracownicy Wydawnictwa nie są zmuszeni do obsługi dwóch niezależnych systemów informatycznych. System ViBS umożliwia rejestrację i sprzedaż książek elektronicznych oraz automatyczne uzupełnianie ich o dane pozwalające na zidentyfikowanie nabywcy. Zakupione książki nie są – jak w wielu tego typu rozwiązaniach – wysyłane na adres e-mail klienta, lecz trafiają do specjalnego panelu Wirtualnej Biblioteczki, z możliwością wielokrotnego pobierania po zalogowaniu na konto klienckie.

Przy okazji rozbudowy systemu nasz zespół zaimplementował również dodatkowe mechanizmy zabezpieczeń panelu administracyjnego, zintegrował księgarnię z popularnym systemem obsługi płatności elektronicznych platnosci.pl, umożliwił szczegółowe śledzenie stanu zamówień oraz wdrożył moduły pozwalające Wydawnictwu m. in. na szybkie wyszukiwanie klientów i gromadzenie statystyk sprzedaży. Księgarnia internetowa TAiWPN UNIVERSITAS jest ulokowana pod adresem www.universitas.com.pl.